cerenaksu
CEREN AKSU

1992 yılında İstanbul’da hayata gözlerini açtı. Babasının işi dolayısıyla çocukluğundan beri müziğin içinde büyüdü.
Müzik hayatı, babasının pikaplarını, tüm analog cihazlarını bozarak ve plaklarını çizerek başladı. 14 yaşında klasik gitar eğitimi aldı.

Ancak içindeki elektro gitar aşkını durduramadığından ötürü, harçlıklarını biriktirip ilk elektro gitarını aldı ve 16 yaşından itibaren Mesut Uğurel ‘den elektro gitar ve armoni dersleri alarak müzik hayatını şekillendirmeye başladı.
Cem Nasuhoğlu’ndan bir süre caz gitar dersleri aldı. Müzik Teknolojileri ile yakından ilgili olduğu için, Evrim Doğ’dan ses kayıt ve müzik teknolojileri üzerine eğitim aldı.

2011 senesinde “Riya” adlı enstrümantal rock projesinde İsmail Soyberk, Mesut Uğurel, Mert Türkmen ve Jingle House’da ses mühendisi olan Manuel Grom ile beraber çalışma fırsatı buldu.

Aynı yıl, Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde eğitim görmeye başladı.
Şu anda 1. Sınıf öğrencisi olup müzik eğitimini burada sürdürmekte, M.U. Master Class’ta Mesut Uğurel’in asistanlığını yapmakta ve küçük yaştaki çocuklara gitar dersi vermektedir. En sevdiği gitaristler arasında Guthrie Govan, Steve Lukather, Andy Timmons, David Gilmour, Eric Johnson, Steve Vai, Paul Gilbert ve Frank Gambale yer almaktadır.