melisauzunarslan
MELİSA UZUNARSLAN

1985 yılında İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda 1995 yılında öğrenimine başladı. 2006 yılında Keman ve Kompozisyon bölümlerinden her ikisinde de bölüm birincisi olarak, pekiyi derece ile mezun oldu. Lisans eğitimini TEV Yurt İçi Lisans tam bursu ile sürdürürken üst üste 4 yıl 'Üstün Başarı' ödülüne layık görüldü.

Yüksek Lisans öğrenimini de M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuvarı'nda pekiyi derece ile mezuniyet vererek tamamladı. Fransız Konsolosluğu ve TEV'den yurtdışı (Fransa) Yüksek Lisans tam bursunu kazandı.

Rotary Club Keman Yarışması'nda yılın genç müzisyeni ödülünü kazandı. İtalya PSA Festival Orkestrasına 2004, 2005 ve 2006 yıllarında orkestranın Baş Kemancısı olarak burslu davet edildi.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Akbank Oda Orkestrası ve Camerata Saygun Oda Orkestralarının devamlı üyesidir.

Bunun dışında Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ,Filarmonia Istanbul, Eskişehir Senfoni Orkestrası, Şişli Senfoni Orkestrası, Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası , Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nda da görev almıştır.

Sezen Aksu'nun konserlerinde solo keman olarak yer almaktadır.

"Sueno Quartet" ve "Trio Libero" oda müziği topluluklarının 1.Kemancılığını sürdürmektedir.

Birçok klasik eser ve populer müzik, jazz, tango şarkısı düzenlemeleri yapmaktadır

. İstanbul Teknik Üni. Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Müzik Programında öğretim görevlisi olarak yer almıştır. Marmara Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik bölümü Keman Sanat Dalı'nda 2 yıl öğretim elemanlığı yaptı ve akademik yaşantısına halen Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik bölümünde Öğretim görevlisi (keman) olarak devam etmektedir.