sercanhalili
SERCAN HALİLİ

1986 yılında İstanbul'da doğdu. 2000 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda 3 telli kemençe, 4 telli kemençe ve alto kemençe eğitimini tamamladı. 2011 yılında Haliç Üniversitesi Türk Müzüziği Konservatuarı Yüksek Lisans programını bitirdi.

Cüneyd Orhon, İhsan Özgen, Nermin Kaygusuz, Yavuz Özüstün, Erol Sayan, Serap Mutlu Akbulut, Alaeddin Yavaşça, Nevzat Atlı gibi değerli hocalarla çalışmış ve sahne almıştır.
Ayrıca Ahmet Özhan, Melihat Gülses, Faruk Salgar ve İnci Çayırlı gibi isimlere sahne ve albüm çalışmalarında eşlik etmiştir.

Hakan Şensoy şefliğindeki İstanbul Oda Orkestrası ile, Emin Güven Yaşlıçam şefliğindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Mersin Devlet Opera ve Balesi
ile ayrıca, Oğuzhan Balcı şefliindeki İ.T.Ü. Oda Orkestrası konserlerinde solist olarak kemençe çalmıştır. Çeşitli müzik grupları ile Yunanistan, Bosna Hersek,
Romanya, Hong Kong, Mısır, Almanya, Fransa, Gürcistan ve İsviçre gibi birçok ülkede Dünya Müzikleri Festivalleri'nde ve Caz Festivalleri'nde konser serilerine katılmıştır.
2008 yılında İsviçre'de, "Sufi / Bach" isimli albüm projesinde bulunmuştur.

2008 ile 2010 yılları arasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Türk Müziği Topluluğu'nda Klasik Kemençe sanatçısı olarak çalışmıştır.
2010 yılında Barcelona Liceu Konservatuarı ve Madrid Kraliyet Konservatuarı başta olmak üzere, bu şehirlerdeki muhtelif konservatuarlarda klasik kemençe workshopları vermiştir.
Hotel İstabul isimli ilk solo albüm çalışmasını 2010 yılında yapmıştır. Ayrıca birçok albüm çalışmalarında ve dizi / sinema müziklerinde yer alan sanatçı, halen stüdyo, konser,
sahne çalışmalarına ve akademik platformda ki çalışmalarına devam etmekedir. T.C. Haliç Üniversitesi Konservatuarında Klasik Kemençe Öğretim Görevlisi olarak görevini sürdürmektedir.