kadirverim
KADİR VERİM

1971 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul eğitimini Göztepe Harun Reşit Okulunda bitirdikten sonra, 1982 yılında İ.T.Ü Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı’nın açmış
olduğu sınavı kazanarak orta, lise ve lisans eğitimlerini burada tamamladı. 1992 yılında girdiği İ.T.Ü Sosyal Bilimler Yüksek Lisans programını başarıyla bitirdi.
Bu eğitim süreci esnasında Nida Tüfekçi, Yücel Paşmakçı, Demirhan Altuğ, Neriman Altındağ Tüfekçi ve Yavuz Özüstün gibi çok değerli üstatlarla çalışma fırsatı buldu.
1993-1995 yılları arasında şefliğini Adnan Ataman’ın yaptığı “İstanbul Üniversitesi İcra Heyeti T.H.M Topluluğu”nda saz sanatçısı olarak görev aldı.

Çalgısında göstermiş olduğu başarı, onun pek çok orkestra ve topluluklarda solist ya da eşlik sazı olarak görev yapmasını sağladı. Yurt dışında ise neredeyse tüm
Avrupa ve Arap Yarımadası’ nda, Amerika, Japonya, Singapur ve Malezya gibi onlarca ülkede başarılı konserler vermesine imkân verdi. Türkiye’de Kemane ve
Kemança sazının kullanıldığı hemen hemen bütün kaset ve CD albümlerine eşlik etmektedir. Ayrıca bu albümlerin bazılarında aranjör ve müzik yönetmeni olarak da görev yapmıştır.

Halen 1992 yılında başladığı “ İ.T.Ü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı”ndaki “Öğretim Görevliliği’’ni sürdürmekte ve “Bakü Müzik Akademisi”ndeki doktora eğitimine de devam etmektedir.