20emrahkaraca

Emrah Karaca

1976 yılında İstanbul'da doğdu. Kültür kolejinde okudu. O yıllarda arkadaşları arasında gitar çalıp söyleyerek başladı müziğe ve üniversite eğitimi (burslu gitti) için 94 senesinde Kıbrıs'a gitti. Orada profesyonel olarak müziğe ilk adımlarını attı. Çeşitli klüplerde barlarda ve konserlerde performans gösterdi.

Bu sırada beste calışmalarına hız verdi ve aniden okulu bırakıp babası Cem karaca ile beraber, bindik bir alamete gidiyoruz kiyamete albümü için sarkılar yazmaya başladı (albümde 3 bestesi bulunmakta). Albüm çalışmaları devam ederken bir yandan ülkenin çeşitli şehirlerinde (Ankara, Antalya, İzmir, Adana, Mersin, ÇanakkaleAassos) bar ve konser performanslarına devam etti.

2004 senesinde askere gitti. Armoni Mızıkası Moral Ekibinde 15 aylık vatani görevini müzisyen olarak tamamladıktan sonra yarım kalan solo albüm projesine başladı ama bitiremeden Moğollar Grubundan gelen teklifle, gruba solist oldu halen orada solist olarak müzik hayatına devam etmektedir. Yakında Moğollar Grubu ile yepyeni bir albümle müzikseverlerin karsına çıkmaya hazırlanıyor.