38serdaroztop
SERDAR ÖZTOP

1970 yılında İstanbul'da doğdu. Sırasıyla bitirdiği okullar; Fatih Gazi İlkokulu, F.M.V.Ö. Işık Lisesi Orta Bölümü, İstanbul Atatürk Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Meslek Yüksekokulu, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği.

Müziğe ilkokulda mandolin çalarak başladı. Lise yıllarında gitarla tanışmasıyla beraber, ciddi anlamdaki ilk müzik çalışmalarına başlamış oldu. Okul grubuyla beraber çeşitli konserler verdi ve Milliyet Liselerarası Müzik Yarışmalarına katıldı. Üniversite yıllarında kurduğu ilk grubu Exon ile rock tarzındaki İngilizce sözlü bestelerini seslendirmeye başlayarak, grubuyla çeşitli illerde konserler verdi. Gülhane yarışmalarında iki dalda birincilik alan grubumuz, karışık bir kasette bir parçasını seslendirme şansını yakaladı. Daha sonra kurduğu Funk-Rock grubu BlueLine başarılı konserlerin ardından, elemanlarının askere ve yurtdışına gitmeleri nedeniyle dağıldı.

B.Ü. Elektronik M.Y.O.'dan mezun olduktan sonra, Stüdyo Spectrum'da tonmaisterlik yapmaya başladı. Burada stüdyo teknikleri konusunda kendini geliştirme fırsatını bularak, çeşitli albümlerin yapımında görev almaya başladı. Bunun ilk örneklerinden biri, Murat Köseoğlu'nun "Yine Yağmurlar Yağıyor Duygularıma" adlı albümüdür. Bu sırada Türkçe sözlü rock grubu Kesmeşeker'e katıldı ve grubun "Aşk ve Para" albümünün kayıtlarını Boğaziçi Üniversitesi Ses Kayıt Stüdyosu'nda gerçekleştirdi. Albümden sonra gruptan ayrılarak uzun süre barlarda müzik yapacağım Indians grubunu kurdu. Devam etmekte olan stüdyo çalışmalarını, bir ev stüdyosu kurarak, aranjör-prodüktör olarak sürdürmeye başladı. Bunun ilk ürünleri, Tanju Aşanel'in "Yolculuk" albümü ve Kaynak'ın "Carpe Diem" albümüdür. Bu sıralarda tanıştığı Haluk Levent'in iki albümüne gitarist olarak katıldıktan sonra, içinde kendi bestelerinin de bulunduğu "Arkadaş", "Mektup" ve "www.leyla.com" albümlerinin yapımını üstlendi. Bununla beraber Teoman, Murat Evgin, Rojin, Kutsal gibi sanatçıların albümlerinde de çalıştı.

2002 yılı Haziran'ında Türkiye'nin ilk enstrümantal rock albümü olan ilk solo albümü "Sükut"u çıkarttı. Kısa bir sure sonra da tanınmış rock grubu Bulutsuzluk Özlemi'ne katıldı. 2003 Ağustos'unda ünlü gitar sitesi www.guitar9.com ?da undiscovered artist seçildi ve "Sükut" albümü pek çok dünya ülkesinde ilgi gördü. Aynı yıl Bulutsuzluk Özlemi ile senfoni orkestrası eşliğinde açıkhava tiyatrosunda verdiğimi konserin kayıtları "Bulutsuzluk Senfoni" adıyla piyasaya sürülürken, Bora Uslusoy ve Quartet Muartet'in albümlerini şirketi Öztop Müzik'ten yayımlayarak prodüktörlük çalışmalarına ağırlık vermeye başladı. 2004 yılını çeşitli konser ve stüdyo çalışmaları ile geçirdikten sonra 2005 yılı başında 2. albümünü kaydetmek ve solo projelerine ağırlık vermek üzere Bulutsuzluk Özlemi'nden ayrıldı.

Kayıtları tamamlanmış olan 2. albümü "Mutluluğun Gözyaşları" nı 2005 Eylül'ünde çıkartarak ülkemizde ve dünyada dinleyicilerle buluşmayı amaçlamakta.