BERK_OZBEK
BERK ÖZBEK

1977 yılında İstanbul'da doğdu. 1994 yılında Milliyet Liselerarası Müzik Yarışması'nda Türkiye Birincisi seçildi. 1995 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Şan Bölümüne girdi.

1995-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi bünyesindeki orkestra ve koroların solisti olarak başarılı konserlere imza attı. Lisans eğitimini aynı üniversitede tamamladı. Müşfik Kenter, Suat Arıkan, Candan Erçetin, Meltem Cumbul gibi Türkiye'nin önemli sahne sanatçılarının da içinde olduğu "Anlat Şehrazat Müzikali"nde başarılı temsiller verdi. Piyanist Şef Faris Akarsu'nun yönetimindeki Sanayi-l Nefise adlı Müzikal orkestrasının tenor solisti olarak yurdumuzun önemli konser salonlarında birçok konser verdi. 1998 ve 1999 yıllarında düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finallerinde canlı yayında solist olarak yarıştı.

2001 yılında Fatih Altaylı ve Tuluhan Tekelioğlu'nun sunduğu "Başka Yerde Yok" adlı televizyon programının solistliğini yaptı. 2002 yılında Altın Güvercin Beste Yarışması Finallerinde solist olarak yarıştı. Rapsodi ve Artistanbul Orkestralarında tenor solist olarak çalıştı.

2003 yılında İtalyan Kültür Merkezi'nde Piyanist-Şef Eser Taşkıran'ın müzik direktörlüğünü yaptığı "Türkçe ve İtalyanca Anonim Halk Şarkıları" ve 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde düzenlenen "Napolitane Alla Turca" konserinde Tenor solist olarak görev aldı. 2005-2006 yılları arasında Prof. Güzin Gürel ile Şan çalışmalarına devam etti. 2006 yılında Edirne'de düzenlenen 8.Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması'nda Opera-Şan Birincisi oldu. 2007-2008 Sanatçılar ve Sanat Severler Derneği'nin AKM, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Gaziantep'teki etkinliklerinde solist olarak yer aldı.
2005 - 2008 yılları arasında Tuzla Deniz Harp Okulu ve Gölcük Donanma Komutanlığı'nda düzenlenen etkinliklerde başarılı konserler gerçekleştirdi. 2008 Temmuz ve Ağustos aylarında, Kadıköy Belediyesinin gerçekleştirdiği sokakta doya doya sanat etkinlikleri çerçevesinde Moda, Fenerbahçe, Özgürlük Parkı,Kriton Curi Parkı ve Bağdat Caddesinde olmak üzere, 8 adet konser gerçekleştirdi. 2009 yılında Berk Özbek, İstanbul Devlet Operası sanatçısı Hakan Aysev ve Cenk Bıyık ile Bilfen okullarında " 3 Tenor konseri" gerçekleştirdi.
2007-2010 yılları arasında İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ'nde Opera ve Müzikallerde solist ve korist sanatçı olarak yer aldı. 2009-2010 Opera sezonu süresince sahne ve şan çalışmalarına İtalyan Opera Sanatçısı Maestro Licinio Montefusco ile devam etti.

2010 Temmuz ayında, 1. Adalar Kültür ve Sanat Festivali'nde 3 Tenor Konseri verdi. 2010 Ramazan Ayında, Feshane Etkinliklerinde, orkestra düzenlemelerini Şef -Aranjör Eser Taşkıran'ın yaptığı Senfonik İlahiler Konserinin solistliğini üstlendi.
Marmara Üniversitesi'nin 2010- 2011 Eğitim Öğretim yılı açılış Töreni'nde Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın huzurunda konser gerçekleştirdi. 2010 yılında Pakistan İslam Cumhuriyeti Başbakanı Seyid Yusuf Raza Gilani'nin şerefine verilen Doktor Ünvanının Tevcihi Töreninde Konser verdi.
2010 Avrupa Kültür Başkenti Kapsamında, İstanbul Kültür Ajansı'nın desteklediği, Müziklerini Kompozitor- Aranjör Süleyman Alnıtemiz'in yaptığı, İstanbul'un Şehirleri Belgeseli'nin şarkısını seslendirdi.

Berk Özbek, Doç.Dr Mustafa Uslu'nun şefliğini üstlendiği Marmara Üniversitesi Folk Müziği ve Oda Müziği Topluluğu'nun solist sanatçısıdır.

Halen Grup Rönesans ile şehir içi ve şehir dışı sahne çalışmalarını sürdürmektedir.