CAGRI_SERTEL
ÇAĞRI SERTEL

1983 yılında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde dünyaya gelen Çağrı Sertel’in müzik yaşantısı12 yaşındayken ailesinin ona aldığı küçük bir oyuncak klavye ile başladı. Ortaokulu İstanbul/Tuzla’da bir ilköğretim okulunda okuyan Sertel, bu sırada aldığı piyano derslerinin yanı sıra kendini geliştirmeyi sürdürdü.

Ortaokuldan sonra İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin müzik bölümünü kazandı. Lise sonda caz müziği ile tanıştı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Piyano-Kompozisyon bölümünü tam burs alarak kazandı.

Bilgi Üniversitesi’nde okuduğu sırada bir çok orijinal projede yer aldı ve bunları üretmeye ve performanslar sergilemeye devam etmektedir.

Bilgi Üniversitesine girdiği yıldan itibaren popüler piyasada da calışmaya başladı. Buzuki Orhan Osman (konserleri ve albümünde), Keisa Brown, Tony Jones, William Cardosa, Cem Adrian (konserler ve albümünde), Yaşar, Zuhal Olcay, Demir Demirkan, Sabri Tulug Tirpan, Sertab Erener gibi isimlerle çalıştı. Bu isimlerden William Cardosa, Yaşar, Sabri Tuluğ Tirpan ve Sertab Erener ile halen birlikte çalışmaktadır.