ELIF_CAGLAR
ELİF ÇAĞLAR

Elif Çağlar, 1980 senesinde İstanbul' da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde; Randy Esen, Nükhet Ruacan, Ali Perret, Can Kozlu, Aydın Esen, Neşet Ruacan, İmer Demirer, Selen Gülün gibi Türkiye' nin önde gelen caz müzisyenlerinin yanısıra Lawrence "Butch" Morris ve Ricky Ford'un da ögrencisi olarak, "Caz Kompozisyonu" üzerine eğitim aldı. Ayrıca Klasik Türk Müziği dalında Timur Selçuk ile bir sene kompozisyon teknikleri çalıştı.

2000 yılı, Roxy Music Days birincisi grubu Bağdat Avenue’nun, “1-10" albümünün çıkarılmasının hemen ardından, müzikal calışmalarını sürdürmek amacıyla New york'a gitti. Queens College, The Aaron Copland School of Music’te,"Caz Performansı" dalında master yaptı. Burada 2 sene boyunca, Sheila Jordan’in özel öğrencisi olarak çalışma fırsatını elde etti. Ayni zamanda şehrin çeşitli klüplerinde (55 Bar,Nublu,The C-Note,the Knitting Factory,Soul Cafe...) sahne aldı. Okulundan, "Claire Bennett Moringiello '72" ödülünü alarak mezun oldu. 2006’de İstanbul' a döndü.

Bu güne kadar bir çok festivalde de (7. & 17. Uluslararasi İstanbul Caz Festivali, 6.Alanya Caz Günleri, 16. Adana Altın Koza Film Festivali, Cuny Big Band Festival…) yer alan Çaglar, halen İstanbul 'da, çeşitli projelerle performans sergilemeye ( The Curly Trio, Four in the Pocket, Cogito…) ve caz vokal dersleri vermeye devam etmektedir.