GULCIN_ERGUN
GÜLÇİN ERGÜL

Gülçin Ergül, 30 ekim 1985 'de Şişli İstanbul da doğdu. 3 kız çocuklu bir ailenin en kücük kızı olan Gülçin her zaman hareketli konuşkan ama sosyal konumlarda, kimi zaman utangaç bir çocuktu. Kendini aramak konusunda oldukça meraklı olan içe dönük kişiliğiyle sanatı bir dışa vurum aracı olarak kullanımı onun yeteneklerini açığa çıkarıyordu.

8 yasındayken Pera Güzel Sanatlar okulunda piyano eğitimi almaya basladı, aynı zamanda AKM Devlet Opera ve Ballesi’nin çocuk korosunda yer alıyordu. Bunun yanında AKM Devlet Opera ve Balesinde, çocuk balesinde kadrolu olarak çalışıyor ve bu sırada ilk okula devam ediyordu.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarının tam zamanlı bale bölümü seçmelerine girerek kazandı.
Ortaokul ve lise yıllarını bale bölümünde tamamlarken AKM çocuk balesinde 8 yıl boyunca Kuşadam ve Prens , Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midasın Kulakları, Turandot gibi oyunlarda senelerce çocuk dansçı olarak performans gösterdi.

Lisans yıllarını yine MSGSÜ Devlet Konservatuvarında Modern Dans bölümünde tamamlamaya karar verdi.
Bir kız grubu kurma hayalini, AKM de ve konservatuvarda tanışmıs olduğu okul arkadasları ile HEPSİ ismi adı altında resmi olarak 2004'te gerçekleştirdi. Hepsi 1 (2005), Hepsi 2 (2006), Hepsi Saka 10+1 (2008) olmak üzere 3 albüm hepsi dinleyicileriyle bulustu.
2006’da Pepsi reklamlarında yer aldı.
Kısık Ateste 15 dk. isimli sinema filminde oynadı (2006)
2007’de başlayan 2 sezon süren Hepsi 1 isimli dizide Gülçin isimli bir karakteri canlandırıyordu.

Gülçin, 2009 kış aylarında Hepsi Grubundan ayrıldı.
Müzik kariyerine tek basına devam etmeye resmen karar vererek, Avrupa Müzik ile anlaşma yaptı. Gülçin'in 2 hareketli 1 slow şarkı, bir remix ve introdan oluşan , BRAVO isimli ilk solo single'ı 2 farklı kapak tasarımı ile tüm müzik marketlerde yerini aldı. Gülçin'in kendi yazdığı ve bestelediği şarkıların da yer aldığı BRAVO isimli ilk solo single'ının ilk klibi "ARA ARA" isimli şarkıya çekildi. Bravo single'ı 7'den 70'e her kitleyi etkilemeyi başardı. Özellikle de dijital platformlarda rekor tıklanma sayısına ulaştı, ve ilk 4 gün içerisinde en çok dinlenen 2. şarkı oldu.

http://www.facebook.com/gulcinergul.com.tr