HAZAR_SENGUL
HAZAR ŞENGÜL

1980 Burdur dogumlu ve aslen Karadenizlidir. Bir memur çocuğu olduğu için yurdun bir çok yanını gezmiş ve yaşadığı emeklemelerini, gözlemlerini, deneyimlerini, ruhsal, soyut ve anlamda sanatla yoğurma ve bütün bu içsel insani ve toplumsal durumu yine kiymetli müzik aracılığıyla insanlığa yansıtmak hedefinde. 18 yıldır müzikle gitarist vokalist ve besteci olarak haşır neşir. Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde son sınıf ögrencisi.

Sosyal bilimler, bireysel ve toplumsal düsünce ve faaliyetler, hayatta önemine inandığı sokaklarda yeşeren, insanımızın emeğini, ruhunu, mücadelesini, yaşamını, özgürlüğünü ya da yaşadıkları acı tatlı hikayelerin durumların ortaya koyduğu hayat kesitleri ve refleksiyonlar, onu adeta müziğiyle daha da cok hayata ve tüm varlıklara manevi biçimde sarılmasını, paylaşmasını ve üretmesini sağlıyor.

Onu müziğe teşvik eden ilk hocası Kadir Özal. Kendisi Grup Yorumun kurucu üyelerindendir. Aldığı klasik gitar eğitimi, sanat yaklaşımı ve düstur ile bu uçsuz enginlerin sarmalayamadığı müzik okyanusunda bağımsız alaylı bir genç müzisyen olarak yoluna devam etmesini sağladı. Ailesi, Kadir Hocası, sevdikleri ve sevenleri, müzikal ilhamını ihtiva eden en önemli unsurdur.