akin_unver

AKIN ÜNVER

1982' de Ankara' da doğdu. 4 yaşında piyano ve müzik teori derslerine başlamasına rağmen, müzikle daha yakından ilgilenmesi 1995' te Ahmet Kanneci ile klasik gitar çalışmaya başlamasıyla gerçekleşti. 17 yaşında Ahmet Kanneci' nin stüdyosunda, bir sene sonra da Hacettepe Üniversitesi klasik gitar programında yarı zamanlı klasik gitar eğitmenliği yapmaya başladı. 2001 senesinde Antonio Lauro klasik gitar bienali yarışmasında 3. olduktan sonra ''Racing with the Horizon'' adlı enstrümantal demo albümünü yayınladı ve aynı sene Cicibebe grubunun ''Hyperactivity Standards'' adlı albümünde elektrogitar, klavye ve bas çaldı.

2000-2005 seneleri arasında farklı projeler ve konserlerde piyano, klavye, klasik-elektro-bas gitar, ney ve kanun çaldıktan sonra 2004 senesinde bir arkadaşı aracılığı ile Chapman Stick adlı enstrümanla tanıştı.

Türkiye' nin ilk chapman stick'isti olan Akın, halen aktif olarak konser veren ve kayıt yapan tek Türk chapman stick' isti olup çalışmalarını www.akinunver.com/music adresi üzerinden paylaşmaktadır.