cemre_kabas

CEMRE KABAŞ

1987 yılında Sinop un şirin ilçesi Gerze de dünyaya geldi ve müzikle tanışması uzun sürmedi. Çocukluğunu, müzisyen olan babasının müzik aletlerini kurcalayarak geçirdi. okul hayatında ne kadar müzik aktivitesi varsa hepsine katıldı. Okul dışında da bir çok grupla, bir çok mekanda solist, gitarist, geri vokalist ve bas gitaristlik yaptı. Lise hayatından sonra en çok sevdiği şeyi yapmaya karar verdi ve Recep Özçakırdan klasik gitar eğitimi almaya başladı. Bas gitarist olmayı aklından bile geçirmezken bir gruptan bas gitaristlik teklifi aldı. Evet artık klasik gitarındaki mi, la, re ve sol tellerinin neden bu kadar çabuk eskidiğini biliyordu. Yapmam gereken buymuş diyerek Zafer Şanlıdan bas dersleri almaya başladı.

Kırmızı, Kutsal ve bir çok grup ve kişilerle çalıştı. Şu an Aseton grubu ile çalışmaktadır. Bunun dışında kendi şarkılarınıda yazmaktadır. Çok sayıda bestesi vardır. Hayatta en çok sevdiği şeylerden biri de kendi şarkılarını kaydetmektir.

Müjdat Gezenin yazdığı bir çok müzikalin, şarkılarının kaydında vokalistlik yapmıştır. Müjdat Gezen Sanat merkezinin Batı Müziği bölümünde hala öğrenim görmektedir.