e_kayra_korkmaz
E. KAYRA KORKMAZ

Müziğe 10 yaşında piyano dersleri ile başladı, sonrasında gitarla devam etti. 1997 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü kazandı. Önemli isimlerle ders yapma şansını yakaladığı okul yıllarında gerek performasn sanatçısı, gerek tonmaister olarak okul içi ve okul dışı birçok konserde yer aldı. Mezun olana kadar okul stüdyosunda kayıt asistanı, okul konserlerinde tonmaister olarak çalıştı. Kısa film ve oyunlar için müzikler besteledi.

2001 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Sanat ve İletişim Yüksek Lisans Bölümü’ne girdi. Çeşitli ajans, marka ve müzik yapım firmalarına freelance olarak ulusal-yerel müzik post-production çalışmaları yaptıktan sonra 2006 yılında İskambilev’i oluşturdu. İskambilev adı altında başlıca; Beyin Göçü (Belgesel Prog.) – TRT 2, Ece (Dizi) – Kanal 1 – FOX, Moda Show – Show TV, Fırtınalı Aşk (Dizi) – ATV, 3 Tatlı Cadı (Dizi) – FOX , Oyunbozan (Çocuk Yarışma Prog.) – FOX, Deşifre (Haber Prog.) – Star, Kentlerin Dili (Belgesel Prog.) – TV 8, Spor Show (Sky Turk) gibi yapımlara jenerik ve tema, Ariel, Halkbank, Arstil, Braun, Teknolojix, Asmerkez vb. markalara kurumsal müzik çalışmaları yaptı.

Halen KING GROUP bünyesindeki KING PRODUCTION ve King Bird Records’da aranjör-müzikal director olarak çalışmakta ve kendi bestelerinden oluşan projesi KAYRA ile ilk albümünün kayıtlarına devam etmekte.