gokcer_alp
GÖKÇER ALP

1973 doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Endüstriyel Tasarım mezunu. Grafikten dergi tasarımına, tasarımdan müziğe, oyunculuğa kadar çok farklı alanlarda çok sayıda etkinlikte bulundu. Üniversite 1 ve 2. sınıfta, AKM opera gençlik korosunda tenor olarak koristlik yaptı. Aynı dönem, "Merhaba Yaşamak" adlı amatör toplulukla müziğe başladı, ilk şarkılarını bu dönem yazdı. "Basamak" adlı amatör bir tiyatro topluluğunun çocuk oyunlarına müzikler yazdı. "Angel Force" isimli amatör gurubuyla konserler verdi, Barış Manço'nun "Kavak Yelleri" programında yeraldı.
Oyunculuk ve sahne dersleri aldı. İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde periyodik olarak sergilenen "Mitolojik Öyküler" isimli deneysel tiyatro çalışmalarında koro şefliği yaptı. Çeşitli oyunlarda rol aldı.

ilk profesyonel grubu "Angel Wings'de klavyeci olarak çalmaya başladı. Hemen sonrasında "Norma Jean" gurubunun solisti oldu. Direnen Mızıkacılar topluluğunun perküsyoncusu ve solistlerinden biri oldu. Nefesli sazların da yer aldığı "cabaret" isimli topluluğu kurdu. Solist olarak bu toplulukla programlar yaptı. Mimar Sinan Üniversitesi Oditoryumunda tek kişilik gösteriler yaptı.

Vokaliz gurubuna katıldı. Halen bu toplulukta şarkıcı, şarkı/söz yazarı ve düzenlemeci olarak müzisyenliğe devam ediyor.