kerem_seven
KEREM SEVEN

22 Ocak 1972 İstanbul doğumludur. Psikoloji, NLP., Geştalt, Rei-ki, Tao, Ta'i Chi, Transformal Nefes, Kuantum Fiziği ve felsefeye ama en çok da müziğle ilgilidir. İlk okuldayken gönderildiği flüt kursunda başlayan müzik sevdası, üniversite yılları sonrası Üsküdar Emin Ongan Musıki Cemiyeti A ve B sınıflarında, ardından on bir yıl süresince TRT. İstanbul Radyosu Gençlik Korosu'nda, askerlik dönemince sahnede, şimdilerdeyse dört “müzisyen” arkadaşıyla birlikte oluşturdukları ve “Vokaliz” adını verdikleri acapella toplulukta şarkı söyleyerek sürmektedir. Askerliği sonrası, hocası TRT İstanbul Radyosu Gençlik Korosu Şefi Gökçen Koray'ın da teşvik ve desteğiyle, hayatını kazanmak için de yine sesini kullanmayı seçmiştir Seven.

1999 yılında mezunu olduğu DİALOG Anlatım İletişim Merkezi spikerlik bölümünün ardından, Discovery Channel'de dublaj sektörüne adımını atmış, çeşitli reklam ve tanıtım filmlerini seslendirmiş, sonrasında aynı yıl kurulan TÜRVAK Sinema Televizyon Uygulamalı Eğitim Merkezi'nde yine spikerlik bölümünü bitirmiş ve mesleğe adımını atmış; Super Kanal, Kanal 6, Kanal D, Star Tv, Show Tv gibi bir çok televizyon kanalında çeşitli görevlerde yeteneklerini sergilemiştir.

En son Lig TV'de altı yıl süresince spor spikeri olarak görev yapmış olan Seven, ayrıca bir internet dergisi olan www.derki.com'da, fikirlerini yazmakta ve bir yandan da kişisel gelişim alanında durmaksızın öğrenmeye ve paylaşmaya devam etmektedir.