melis_soysal
MELİS SOYSAL

7 Nisan 1985'te İstanbul'da doğdu. Küçük yaşta evlerinde bulunan çeşitli müzik aletlerine merak duydu ve çok geçmeden kendi kendine gitar çalmayı öğrendi. Ortaokulu Işık Lisesi'nde okurken yıllar sonra Aseton'un vokalisti olacak olan Selin'le tanıştı. Öğrenciliği sırasında daha pek çok amatör grupta davulcu ve gitar/vokal olarak yer aldı, çeşitli okul festivallerinde çaldı.

Liseden mezun olduğu 2005 yılında ilk ve son ciddi grubu Aseton'u kurdu, bu tarihten beri grubun besteleri, gitarları ve geri vokalleriyle ilgileniyor. Aseton, ilk konserini Gitar Bar'da verdikten sonra uzun süre burada haftalık program yaptı. Bundan sonra İstanbul' da Beyoğlu ve Kadıköy' de canlı müzik olan hemen her yerde çaldılar. Şimdi, Bursa ve Gönen'le başladıkları şehir dışı konserlerine devam ediyor, ayrıca her ay Hayal Kahvesi'nde performans veriyorlar. Aseton, 2008'de Mtv'nin TTnet yarışması'nda "Sen" parçalarının video klibi ile birinci oldu. Dört yılını Balıkesir'de okumak ve aynı zamanda İstanbul'da çalabilmek için her hafta transit seyahat halinde geçiren Melis, 2009' da Balıkesir Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu.

Yine 2009' da Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen gecede Lise'li müzisyenler Cemal Reşit Rey, Barış Manço, Fikret Kızılok, Timur Selçuk, Tuna Kiremitçi, Candan Erçetin ve Dağhan Baydur gibi isimlerin yanında en genç Lise'li müzisyen ve besteci olarak onore edildi. Müzikotek ortaklığında Rıza Erekli ile yaptıkları ilk albümün kayıtları ise bitti. 2010 Eylül'de çıkması planlanıyor.