mesut_ugurel
MESUT UĞUREL

1991 yılında müzik hayatına başladı. 1994'te Londra'ya gitti. Musicians Institute, Guitar Institute of Technology(G.I.T)'ye kabul edildi ve bitirdi. Frank Gambale'nin 'Master' sınıflarında bulundu. Teknik anlamda gitarı yeniden icat etmiş olan Michael Angelo'nun workshoplarına katıldı. Uzun yıllar Michael Jackson ile çalışarak, dünyanın en geniş seyirci kitlesine konser vermiş olan Jeniffer Batten'ın kliniklerine katıldı.

Eric Roche, Ivor Goldberg, Merlin Rhys-jones, Rob Smith, Ed Speight ve Mario Abagliati'den jazz armonisi, teknik, solo gitar ve emprovizasyon eğitimi aldı. Pop, Funk, Latin, Jazz, Rock tarzlarında eğitim gördü. Türkiye'ye döndükten sonra üç yıl Asım Can Gündüz ile birlikte çalıştı.

1998'de 'Cool-o-Cool' adında bir gitar kursu açtı. 2000'de, tekrar yurtdışına çıktı ve aynı yıl "1. Seviye için Gitar" adlı kitabı yayınlandı. 2003 yılında "2. Seviye için Gitar" bunu takip etti. Okullarda seminerler verdi. Birçok sanatçıya eşlik etti, televizyon programlarında çalıştı (dört sezon Okan Bayülgen'in Zaga adlı televizyon şovunda Zaga orkestrada çaldı). Son 6 yıldır Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Canlı Performans ve Armoni derseleri vermekte aynı zamanda Master Class adını vermiş olduğu sınıfında ileri seviye gitar dersleri verimektedir. Bugün halen eğitimenliğini ve sahne performanslarını aktif bir şekilde devam ettirmektedir.