yasemin_gul
YASEMİN GÜL

09.07.1987 Edirne doğumlu. Müzik hayatı ailesinin de müzisyen olmasından dolayı ilkokul yıllarında başladı sürekli konserlerde ve tiyatrolarda rol aldıktan sonra Edirne Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ni kazandı. Klasik Batı Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Pop Müziği konserlerinde çokça görev aldı. 4 yıllık çok başarılı bir eğitimin ardından 2005 yılında liseyi 1.likle bitirdi. Anadalı viyolonsel ve piyano olmasına karşın ilkokuldan beri bağlama eğitimi aldığı için hem Türk Halk Müziği hem de Klasik Batı Müziği alanlarında kendini geliştirme fırsatı buldu.

Liseden sonra 4 Üniversitenin Müzik Bölümünü dereceyle kazandı ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını tercih ederek 4 yıllık eğitimini viyolonsel ve piyanonun yanı sıra gitar ve şan eğitimi alarak sürdürdü. Çok sayıda koro, orkestra, Türk Halk Müziği ve piyano konserinde görev aldı. 2009 da okulundan başarıyla mezun oldu. Bu zamana kadar çok sayıda beste yaptı. Şu anda Lüleburgaz Lisesi'nin Müzik Öğretmeni olarak görev yapmanın yanı sıra Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Gitar kurslarını vermekte ve Türk Halk Müziği Öğretmenler Korosunun Şefliğini yapmaktadır.

Sürekli konserlerde ve etkinliklerde görev almakta; bir yandan da kamu yönetimi okumaktadır. Ayrıca müzik eğitimine devam edip üniversitede kariyer yapmak için yüksek lisansa hazırlanmaktadır.